Truus (90) tapt bier en schenkt fris bij Wijkcentrum De Koepel

8 april 2026
Elke vrijdagmiddag rond 17.00 uur is het een gezellige boel in Wijkcentrum De Koepel in Kerkelanden. Alleenstaande ouderen uit de buurt kunnen er voor weinig geld samen eten. Truus Nederhof (90) staat achter de bar en helpt samen met andere vrijwilligers. Voor haar is het heel normaal: “Ik doe het gewoon om te helpen.”

Truus vindt het heerlijk om daar te zijn. “Ik ben blij dat ik dit nog kan doen. En ik eet natuurlijk zelf ook mee”, zegt ze vrolijk. Haar man Jan overleed zeven jaar geleden. Ze begrijpt goed waarom ouderen graag komen. “Het is toch fijn om een avondje weg te zijn?” De meeste bezoekers zijn vrouwen, met een paar mannen erbij. Ze worden opgehaald met de buurtmobiel. “We begonnen met 8 mensen, nu zijn het er 30. Ze blijven terugkomen omdat het zo gezellig is!”

15 kilo aardappelen schillen

Voor het eten drinken de bezoekers eerst iets. “Koffie, fris of een biertje, wat ze maar willen.” 2 vrijwilligers koken elke week een verse maaltijd. “Laatst kon ik slecht lopen, maar ik kwam toch groente snijden. Soms schillen we wel 15 kilo aardappelen voor de boerenkool of hutspot.” Elke week bedenken ze samen wat er op het menu staat. “Het komt altijd goed, en iedereen geniet ervan.”

“Ik word er elke dag blij van”

Truus doet veel en is heel actief. Niemand gelooft dat ze al 90 is. Op maandag zingt ze in een koor en helpt ze daar ook achter de bar. Op woensdag heeft ze gym en daarna brengt ze soep rond. Ze helpt ook bij het Alzheimer Café in de Bethlehemkerk.

Vroeger was Truus coupeuse, maar ze moest stoppen toen ze in 1957 trouwde. Ze verhuisde met haar man van Amsterdam naar Hilversum, waar hij een behangwinkel van Rath & Doodeheefver runde. Al jaren zet Truus zich in voor andere Hilversummers. Dat gunt ze anderen ook. “Ik heb veel mensen leren kennen en ik word er elke dag blij van.”