Gemeenteraadsverkiezing 2026: zo bereid je je voor

7 oktober 2026
Hilversum en Wijdemeren vormen vanaf 1 januari 2027 samen een nieuwe gemeente. Op woensdag 18 november is de gemeenteraadsverkiezing 2026. Inwoners van Hilversum en Wijdemeren kiezen dan wie er in de nieuwe gemeenteraad van de nieuwe gemeente Hilversum komen.

Tussen 26 en 30 oktober 2026 ligt jouw stempas op de mat. Wil je goed voorbereid stemmen? Begin dan op tijd. Lees de plannen van partijen, gebruik de online stemhulp, volg het lijsttrekkersdebat of ga in gesprek met de partijen op de verkiezingsmarkt.

Wat vindt u belangrijk

De gemeenteraad neemt besluiten over veel onderwerpen waar je dagelijks mee te maken hebt. Denk aan woningen, verkeer, groen, veiligheid en voorzieningen in de buurt. De komende tijd maken politieke partijen bekend wat zij de komende jaren willen veranderen. Op hilversum.nl/verkiezingen staat welke partijen er mee doen en klik je direct door naar de partijwebsites.

Bekendmaking kandidaten

Op 9 oktober vanaf 17.00 uur worden de kandidaten bekendgemaakt. Wil je de openbare zitting meemaken? Dat kan live in de Raadzaal van het Raadhuis of via de livestream. 

Gebruik de stemhulp

Vanaf 16 oktober 18.00 uur kun je de online stemhulp MijnStem gebruiken. Je krijgt stellingen over lokale onderwerpen en kunt aangeven of je het ermee eens of oneens bent. Daarna zie je welke partijen het meest aansluiten bij jouw antwoorden. De stemhulp helpt je om partijen en standpunten te vergelijken. Je bepaalt natuurlijk zelf wat voor jou het zwaarst weegt.

Ga het gesprek aan

Je kunt je ook op andere manieren voorbereiden. Bezoek bijvoorbeeld een verkiezingsbijeenkomst, stel vragen aan politieke partijen of kijk naar een verkiezingsdebat. Er zijn de komende weken verschillende activiteiten in Hilversum. Zo is er op 3 november De Grote Verkiezingsshow in het Raadhuis. Op 14 november is de verkiezingsmarkt op de Groest. Op 16 november gaan de lijsttrekkers met elkaar in debat.