Meld u aan voor de cursus Politiek Actief

19 augustus 2025
Op dinsdag 30 september start de cursus Politiek Actief. De cursus wordt georganiseerd door de gemeente Hilversum en Wijdemeren en uitgevoerd door Prodemos. De cursus is bedoeld voor iedere inwoner die overweegt zich kandidaat te stellen voor de gemeenteraadsverkiezingen in november 2026. Of voor iedereen die meer wil weten over de gemeente. Meedoen is gratis.

Over de cursus

Wat doet de gemeente? Welke plek heeft de gemeente in het bestuur van Nederland? Hoe werkt de besluitvorming binnen de gemeente? Wat doet een raadslid? Op deze vragen – en meer! – krijgen deelnemers aan de cursus antwoord. Ook is er een training debatteren en zijn er ontmoetingen met politici en bestuurders uit de gemeente. Zo krijgen deelnemers ervaring uit de praktijk mee en trainen ze nuttige vaardigheden. Tot slot zijn de deelnemers aanwezig bij een vergadering van de gemeenteraad.

Programma

De cursus bestaat uit vijf bijeenkomsten en duren van 19.30 tot 22.00 uur. De inloop is vanaf: 19.15 uur.

Dinsdag 30 september, 19.30 – 22:00 uur, gemeentehuis Wijdemeren

  • Hoe wordt Nederland bestuurd en wat is daarin de plaats van de gemeente?
  • Verkiezingen / politieke partijen

Dinsdag 7 oktober, 19.30 – 22:00 uur, Raadhuis Hilversum

  • Hoe werkt de gemeente?
  • De besluitvorming binnen de gemeente
  • Beïnvloeden van de besluitvorming 

Dinsdag 14 oktober, 19.30 – 22:00 uur, Raadhuis Hilversum 

  • Taken en rollen van de gemeenteraad
  • De instrumenten van een raadslid
  • Speeddaten met gemeenteraadsleden

Dinsdag 28 oktober, 19.30 – 22:00 uur, Raadhuis Hilversum  

  • Training overtuigend debatteren

Donderdag 30 oktober, 19.00 – 22:00 uur, gemeentehuis Wijdemeren

  • Basiskennis gemeentefinanciën
  • Raadsvergadering bijwonen

De cursus wordt als geheel aangeboden, losse bijeenkomsten volgen is niet mogelijk.

Aanmelden

Inwoners van de gemeenten Hilversum en Wijdemeren kunnen zich t/m maandag 1 september aanmelden.

Houdt u rekening met het volgende:

  • De bijeenkomsten vinden plaats in zowel het gemeentehuis van Wijdemeren als in het Raadhuis van Hilversum
  • Er wordt gestreefd naar een gelijke verdeling van het aantal cursisten uit Hilversum als Wijdemeren
  • Er zijn een beperkt aantal plaatsen beschikbaar. Deelnemers die (overwegen) zich verkiesbaar te stellen voor de aankomende gemeenteraadsverkiezingen hebben voorrang. Laat u zich vooral niet weerhouden om u aan te melden, bij meerde geïnteresseerden wordt de cursus herhaald

Meer informatie

Neem voor vragen contact op met de griffie via griffie@hilversum.nl of bel met het telefoonnummer 06 434 712 36.